Gayrimenkul Değerleme Raporu

Eğer bir gayrimenkul satın almak veya satmak istiyorsanız; FENOMEN İNŞAAT olarak sizlere “değerleme hizmeti” tedarik edilmektedir. VİP YAPI, SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tarafından denetlenen ve ekspertiz faaliyeti gösteren lisanslı bağımsız eksperler (değerleme uzmanları) ile iş birliği yapmaktadır.

Emlak Ekspertiz Raporu içeriği;

– Tapu bilgileri
– Harita ve konum bilgileri
– Güncel taşınmaz fotoğrafları
– Emsal gayrimenkul değerleri
– Gayrimenkulün olası değeri
– Bağlı bulunduğu belediye/tapu/kadastro müdürlüklerinde yasal durum analizleri

Gayrimenkul Değerleme Raporu içinde değerleme talebi, talebin kapsamı, amacı ve gayrimenkullerin özelliklerinin yanı sıra olması gereken diğer asgari değerleme bilgileri yer almaktadır.

Gayrimenkulün nitelik ve fiziki/hukuki koşulları yer almaktadır. Değerleme Uzmanları genellikle gayrimenkulün türüne göre 3 farklı yöntemden birini kullanarak sizlere ekspertiz raporu hazırlamaktadırlar.

Emsallerin Karşılaştırılması Yöntemi

Değer tespiti yapılacak gayrimenkul ile benzer özellikler gösteren yeterli sayıda gayrimenkul emsal olarak alınır ve karşılaştırma yapılır.

Gelir Yöntemi

Bir gayrimenkulün geri kalan ekonomik ömrü içinde bir yatırımcı veya bir kullanıcı için muhtemel net gelir akışını ele alır.

Bu gelir akışı benzer gayrimenkullerden elde edilen gelirle karşılaştırılır ve yatırımdan elde edilecek olan muhtemel kazanç benzer gayrimenkullerden veya diğer tür yatırımlardan elde edilen kazançlar ile karşılaştırılır.

Maliyet Yöntemi – Mevcut ekonomik koşullar altında yapının yeniden inşası göz önüne alınır
Lütfen gayrimenkul değerleme raporu hakkında detaylı bilgi için 0090 545 847 92 47 numaralı telefondan temasa geçiniz.